ab egzersizleri için kayar pedler

Egzersiz yapanlar genellikle rutinin değişmesinden fayda görebilirler. Kariyer egzersizi sırasında aynı çekirdek egzersizlerini aylarca yapıyorsanız, sonuçta bir değişim yaklaşımıyla sonuçlarınızı geliştirebilirsiniz. Ab egzersiz programlarına sürgülü pedlerin eklenmesi, temel kaslarınıza daha fazla meydan okuma sağlayarak tanıdık egzersizlere yeni bir katlanma sunacaktır. Bu yararlar, çekirdek kaslarınızı dengesini korumak için daha fazla çalışmaya zorlayan sürgülü pedler tarafından oluşturulan istikrarsızlık ile elde edilir.

Kaydırıcı yastıklara genellikle kayan diskler denir. Pedler, 9 inç çapında dairesel olup plastikten yapılmıştır. Kaydırma yastıkları tipik olarak çifte, bir ayağı her ayağın altına veya her elin altına yerleştirilmek üzere kullanılır. Ayağa kalırken yapılan egzersizler için ayağın bilyasını diskin merkezine yerleştirin ve topuk kenardan dışarıya doğru uzanır, böylece dengesiz kalırsanız “fren” olarak kullanılabilir. Egzersizler oturmuş veya yatıyor konumdan yapılırken, ayağın topuk kısmı diskin merkezinin içinde ve topun kenarının ötesinde top olmalı. Eller altındaki diskleri kullanan alıştırmalar için pozisyon, hareket temel alınarak değişir. Sürgülü pedleri bulamazsan, benzer sonuçlar elde etmek için ağır kağıt plakaları kullanabilirsiniz.

Ayakların altına kayar pedler kullandığınızda, çekirdeğiniz hareket boyunca devreye girer. Pedleri vücudunuzdan ve vücudunuza doğru kaydırmak patinaj hareketlerini taklit eder. Diğer seçenekler arasında, dönme noktası olarak kayar yastıkları kullanarak kalçalarınızı ve bacaklarınızı döndürmeyi içeren bükülme gibi dans hareketleri bulunmaktadır. Sürgülü pedler aynı zamanda lunges, hareketli squats ve curtseys gibi güçlendirme egzersizleri için de uygundur. Bu egzersizleri pedin kayan yüzeyi üzerinde gerçekleştirdiğiniz için çekirdeğiniz dengeyi ve duruşu korumaya yardımcı olmak için sözleşmenizi imzaladı.

Ab egzersizlerini oturmuş bir konumdan gerçekleştirmek için kayar yastıkları kullanmak yararları artırabilir. Ayaklarınızı kıçınıza doğru ve geriye kaydırarak bacak kıvrımlı karın kütükleri yapmak için topukların altına pedleri yerleştirin. Daha büyük bir meydan okuma için, bir sıkışma gerçekleştirirken ellerinizi yastıkları üzerine koyun ve hareket boyunca zemin boyunca ellerinizi kaydırın.

Kaygan yastıklar ayaklarınızın altına yerleştirildiği eğilimli bir konumdan, dağ dağcıları, diz çekici aletler ve siperler gibi abdominal güçlendirme egzersizlerini yapabilirsiniz. Pedleri kullanmak, ayaklarınızın zeminden bağımsız olarak hareket etmesini sağlar. Çekirdeğinizi güçlendirmek için basit bir egzersiz, bir tahta pozisyonu tutuyor ve ayaklarınızı birbirine ve aralıksız ilerletiyor. Meydan okumayı artırmak için, pedleri ellerinizin altına yerleştirin ve bir elinizi mümkün olduğunca ve sonra geri kaydırarak bir tahta uygulayın ve karşı eli kullanarak tekrarlayın.