orta yaş krizi belirtileri ve semptomları

Bir orta yaş krizi, çoğu insanın hayatının orta noktasında, genellikle 40 yaşlarında gerçekleşen bir şeydir. Doktor Dr. Derek Milne, klinik psikolog olarak, bunu “depresyon” hissi olarak tanımlamaktadır ve 35 yaş üzerindeki kişilerin yüzde 20’sini 50. Terimi tanımlamak kolay değilken, orta yaş krizinin belirtileri ve semptomlarını bilmekte yardımcı olur.

Orta yaş krizine maruz kalanlar genellikle geçmişte olanları geri alamazsınız. Bu, yıllar önce yaptığınız ve durdurduğunuz veya aşırı bir şekilde çocukluğunuza baktığınız faaliyetlerin yeniden başlatılmasında kendisini gösterebilir. Bunu başarmak için, pişmanlığınıza neden olan şeyleri tanımlayın ve değişim için bir katalizör olarak kullanın, hayatınızın bir sonraki bölümüne geçmenize yardımcı olun.

Bir orta yaş krizinin işaretlerinin çoğu genel olarak karakterden etkilenen bir şekilde özetlenebilir. Örnekler arasında, yeme alışkanlıklarındaki aşırı değişiklikler, yeni dinlerin değiştirilmesi veya araştırılması ve zevk getiren etkinliklerin şimdi sıkıntı getirdiği alışkanlıklarınızda bir değişiklik var; bir kerede kolay olan görevleri konsantre edemez veya tamamlayamazsın. Eğer bu sizi tarif ederse, yardım istemek için zamanın gelmiş olabilir.

Yaşam ilerledikçe, hedefleriniz ve hayaliniz için bazı fedakarlıklar yapmış olabilirsiniz. Şimdi, hayatınızın orta noktasında, feda ettiğiniz şeylerin bir kısmının farkına varmanız, sizi kaçırmak isteyebilir, böylece artık mevcut durumunuz tarafından sıkışıp kalmazsınız. Bu, ailenizi terk etme veya çevrenizi tamamen değiştirme arzusunda kendini gösterebilir. Basit bir tedavi bulunmamakla birlikte, çoğu insan yaşamdan tamamen uzak durmamak için yalnızca bir yaşam değişikliğine ihtiyaç duyar.

Orta yaş krizinden muzdarip olanların hayatınızın ikinci yarısına girdiklerinden beri zamanın bittiğini hissetmeye başladıkları sürpriz değil. Bu belirti ölüm hakkında düşünürken ve ölüm doğası hakkında merak uyandırırken kendini gösterebilir ve kendini yeni vitamin planlarıyla veya çalışma planında düşünür. Aciliyet duygusunu kullanarak bu hisle mücadele edersiniz, şimdi yaşamınıza ve hedeflerinize sizi depresyona sürüklemeye bırakmak yerine yeni bir enerji getirmek için kendinizi hissedeceksiniz.