Huzurevinde faaliyetler için uygun olan 7 temmuz el sanatları

Dördüncü Temmuz’un bir huzurevi evinde daha şölenli olmasının bir yolu, sakinleri bazı vatansever el sanatlarına dahil etmektir. Zayıf görme, azaltılmış koordinasyon ve titrek eller gibi sakinlerin çoğunun sahip olabileceği kısıtlamaları unutmayın. Meslekler eğlenceli olmalı, sinir bozucu olmamalı, bu nedenle projelerinizi sakinlerin yeteneklerine uyarlayın.

Kırmızı, beyaz ve mavi bir güneş gözlüğü / gözlük tutacağı eğlenceli ve kolay olması yararlı bir zanaattır. Sakinleri elastik bir ip parçalamaya başlayarak başlayın; ancak uzun süre güneş gözlüğü / gözlük tutacağını istiyorlar. Sonra, ipin bir ucunda küçük bir halka oluşturmalarını ve bir düğümle sabitlemelerini emredin. Bu halka gözlüğün iki menteşesinden birine sığacak. Tutkalla biraz tutarak düğümü emniyet altına alabilirler. Daha sonra, onlara kırmızı, beyaz ve mavi mayıs boncukları verin (midilli boncukları daha büyük deliklere sahipler) ve boncukları istedikleri desende sıkın. Yapıldıklarında ipin serbest ucunda bir başka ilmek yapmalarını, bir düğümle sabitlemelerini ve bir başka tutkal eklemesini sağlayın. Sakinleri şimdi halkaları gözlüklerine takabilir ve onları boynuna sarabilir.

Bu proje için her biri için altı adet 4 emniyet pimi ve bir adet bobine daha az 2 1/4 inç emniyet pimi gerekecektir. Kırmızı, beyaz ve mavi boncukların yanı sıra “U”, “S”, “A” ve kalp mektubu boncuklarına da ihtiyacınız olacak. Sakinleri, her bir güvenlik pimine beyaz, kırmızı ve başka bir beyaz pony boncuğu yerleştirin. Sonra onlara üç güvenlik iğnesine üç mavi maymun boncuğunu yerleştirmelerini sağlayın, kapatın ve diğer üç güvenlik iğnesine bir kırmızı, beyaz ve başka bir kırmızı boncuk koyun ve kapatın. Sonra, bobinsiz emniyet pimini açın ve diğer emniyet pimleri (bobin üzerinden) ve harf boncuklarını bu sıraya yerleştirin

Birkaç kaseye su ve kumaş boya ile kırmızı ve mavi doldurun. Suya eklediğiniz boya miktarı markaya bağlıdır, bu nedenle kutunun üzerindeki talimatları izleyin. Sakinleri boya bağlamak için sahip oldukları beyaz bir kumaş kalemi seçtiniz mi? Üst, çorap çantası veya tuval çantası kullanabilirler. Onlara bir miktar lastik bant verin ve onlara istedikleri herhangi bir şekilde kumaşa bağlamalarını söyleyin, daha sonra parçalarının bölümlerini mavi ve kırmızı renkte ölün. Malzemeleri kurumaya kadar asın, lastik bantları açık bırakın. Maddeler kuruduktan sonra, sakinler lastik bantları çıkarıp benzersiz kravat boyalı yaratılışlarına hayran kalabilirler.

Bu, bakıcı evdeki herkesin, taklit ettikleri her şeye rağmen yer alabileceği bir projedir. Her ikamete bir kırmızı, beyaz veya mavi kumaş kare sağlayın ve seçtikleri herhalde süslemelerini sağlayın. Bazıları, başkalarının bazı nakış yapabilecekleri veya dikişlerini dikebilecekleri karelerini boyayabilirler. Konut sakinlerinden herhangi biri örerse, kendi meydanı kırmızı, beyaz veya mavi olarak hazırlayabilir ve olduğu gibi bırakabilir veya süsleyecektir. Tüm kareler tamamlandıktan sonra, bir yorgan oluşturmak için tüm kareleri dikiş dikiş deneyimine sahip bir personele sahip olun ve tüm personelin ve sakinlerinin görebileceği ortak bir alana asın.