lahana çorbasının yan etkileri

Lahana çorbası, birçok kültürde, özellikle Doğu Avrupa’daki lahittir. Lahana çorbası ucuzdur, doldurulur ve soğan veya diğer ucuz lezzetle hazırlanabilir. Bileşim, lahana çorbası diyetinin popüler bir dayanak noktası, insanların hala bugün takip ettiği düşük kalorili bir diyettir. Lahana çorbası, kendi başına, diyet planını izleyen kişiler için daha ciddi ve ilave etkilere sahip çeşitli yan etkilere sahiptir.

Baş dönmesi, güçsüzlük ve baş ağrısı, lahana çorbasının diyetin ana unsuru olması durumunda yan etkisi olabilir. Lahana çok miktarda lif ve bazı besin içerir, ancak protein açısından az bulunur ve karbonhidratlar düşüktür. Günlük tavsiye edilen dozajdaki protein ve karbonhidratları içeren diğer gıdalar da tüketilirse, lahana çorbası başın çarpması veya sersemlik hissi üretmemelidir.

Lahana çorbasında bulunan çok miktarda lif, bazen mide krampları, mide ağrısı veya karın ağrısı üretebilir. Lahana çorbası da çok miktarda gaz oluşturabilir. Gaza genellikle şişkinlik ve şişmiş veya genişletilmiş mideyle birlikte gönderilir.

Lahana çorbası, lahana çorbası çok sayıda banyo gezileri anlamına gelebilir, sistemi dışarı yıkama için idealdir. Lahana toksinleri ve gereksiz maddeleri bertaraf ederek detoksifikatör olarak çalışır ancak detoksifikasyon ishal ile birlikte gelebilir. Lahana sulanır ve lif ile doludur ki bu da sindirim sistemi boyunca kolaylıkla hareket etmesine izin verir.

Amerikan Kalp Derneği, lahana çorbası diyeti gibi tuhaf diyetlerin sadece bir yan etki efekti vermesinin yanı sıra “sağlığınızı da zayıflatabilir” diyebileceğini söylüyor. Diyetin söylediği gibi, egzersiz içermeyen herhangi bir diyet endişe vericidir. Lahana çorbası diyeti, özellikle, ana gıda alımı, düşük kalorili meyve ve sebzeler içerisine atılan protein miktarı ile atılırken, hızlı bir şekilde kilo kaybına neden olur. Ana kilo kaybı, su kaybına bağlıdır. Lahana çorbasından sonra birisi normal bir diyetle yemek yemeye başlarsa kilo hemen geri alınabilir.