tri-flex’in hiyalüronik asit ile olan yan etkileri

Sağlıklı bir mağaza zinciri olan GNC, Tri Fleks’i hiyalüronik asit ile satıyor ve sağlıklı eklem fonksiyonunu desteklediğini ve eklem ağrısını en aza indirdiğini iddia ediyor. HA ile birlikte, glukozamin, kondroitin ve metilsülfonilmetan içerir. GNC web sitesi, kullanıcılar ek maddeyi düzgün bir şekilde kullandıklarında “genellikle hafif” yan etkilere dikkat çekiyor.

Hyalüronik asit eklemlerde ve gözlerde anti-inflamatuvar ve yağlayıcı olarak işlev görür. Hekim ve tıbbi yazar Ray Sahelian, HA’yi ek olarak almanın bilinen tek yan etkisi olarak deri döküntülerini atar.

Maryland Tıp Merkezi Tıp Fakültesi, glikosaminin mide yanması, gaz, şişkinlik, hazımsızlık, deri döküntüleri, mide bulantısı, mide rahatsızlığı ve diyare gibi yan etkileri olduğunu belirtiyor. Bazı glukozamin takviyeleri kabuklu deniz hayvanları içerdiğinden, alerjisi olan insanlar dikkatli olmalıdır. Ayrıca insülinin etkisini azaltabilir.

New York Hastanesi Özel Cerrahi Hastanesine göre bazı insanlar hafif mide, ishal, mide bulantısı, ödem, saç dökülmesi ve kondroit alırken kabızlık gösterebilir ancak bilinen herhangi bir ilaç etkileşimi yoktur.

Metilsülfonilmetan, çalışmaların en az toksik bileşenlerinden biri olarak yer alıyor, Iowa Eyalet Üniversitesi Gıda ve Beslenme Uzatımına göre. Bununla birlikte, Özel Cerrahi Hastanesi, baş ağrısı, diyare ve bulantıya neden olabileceğini tespit etti.