bir kozmetoloji öğretmeni maaşı

Kozmetoloji öğretmenleri, kariyer ve teknik eğitim programlarının bir parçası olarak okul sistemleri tarafından çalıştırılıyor. Öğrencilere doğru kozmetik ürünlerin nasıl bulunacağı ve bunları nasıl uygulayacakları konusunda eğitim verecek deneyimli kozmetik uzmanlarıdır. Öğrenciler cilt bakımı gibi ilgili konular hakkında da daha fazla bilgi sahibi olurlar. Bu kariyer eğitimi, öğrencilere çizgide çalışma bulmalarına yardımcı olabilecek kozmetoloji konusunda pratik deneyim kazandırır.

Kozmetoloji öğretmenlerinin bir parçası olduğu mesleki ve teknik eğitim öğretmenleri, ABD Çalışma İstatistikleri Bürosuna göre 2009 yılında 56,010 ABD doları tutarında yıllık maaş kazanmıştı. Kozmetik öğretmenlerinin% 50’si yılda 43.810 $ ve 66.780 $ kazandı. Alanın öngörülen büyümesinin yalnızca 2008-2018 yılları arasında yaklaşık yüzde 9 olması bekleniyor ve bu ortalama ortalamadan daha düşük kabul ediliyor.

Alaska, 2009’da meslek ve teknik eğitim öğretmenleri için en çok ödeyen ülke oldu. ABD Çalışma İstatistikleri Bürosuna göre, öğretmenler yılda 72.760 dolarlık ortalama bir maaş aldılar. Diğer üst düzey devletler Rhode Island, Connecticut, New York ve Maryland’dir. Bununla birlikte, kariyer ve teknik eğitim öğretmenlerinin en yoğun olduğu eyalet, bin iş başına 2.37 öğretmen olan West Virginia idi.

New York, Nassau-Suffolk, 2009’da ABD İstatistik Bürosu’na göre 81,490 dolarlık bir maaş ile 2009’da en çok kazanılan meslek ve öğretici öğretmen oldu. Haverhill-North Andover-Amesbury, Massachusetts-New Hampshire, New York-White Plains-Wayne, New York-New Jersey, El Centro, Kaliforniya ve Washington-Arlington-Alexandria, DC-Virginia-Maryland dahil olmak üzere en çok ödül alan metro alanları -Batı Virginia. En yoğun mesleki ve teknik eğitim öğretmenli alan New Bedford, Massachusetts, bin iş başına 4.04 öğretmene sahipti.

Kozmetoloji öğretmenlerinin tecrübeli kozmetikçiler olması beklenirken, öğretmen olmalı. Okul bölgelerinde, bu genellikle kozmetoloji öğretmenlerinin eğitim alanında lisans derecesine sahip oldukları ve devlet lisanslama sınavlarını geçtiği anlamına gelir. Diğer okul sistemleri, kozmetoloji öğretmenlerinin alanını iyi bilen bir kolej derecesine ve yeterli deneyime sahip olmasına izin verebilir.