boğaz ağrısı ve abdominal ağrı

Çoklu koşullar boğaz ağrısı ve karın ağrısına neden olabilir. Ancak aynı anda her iki koşulla da uğraşırken asit reflü muhtemelen suçludur. Aşırı mide asidi üretimi abdominal rahatsızlığa neden olabilir ve özofagustaki asit akışı boğaz ağrısı oluşturabilir.

Karın ağrısı ve boğaz ağrısı ile birlikte reflü hastalığının semptomları mide ekşimesi, öksürük ve muhtemel yetersizliği içerir.

Reflü kontrol etmek ve karın ağrısı ve bu durum ile bağlantılı boğaz ağrısı tedavisi için ilaç mağazalarından çeşitli ürünler mevcuttur. Rahatsızlığı gidermek için Tums gibi bir antiasit kullanın.

Reflüü OTC ilaçlarla kontrol edemiyorsanız, mide asidini en aza indirgemek için karın ağrısı ve boğaz ağrısı geçirmek için reçeteli asit nötralize ediciler için bir doktora danışın.

Asit reflünün üretimini durdurmak için kullanılan ilaçlarla birlikte, çamo pastilleri ve ezilmiş buz gibi doğal takviyeler tahriş boğazını yatıştırmaya yardımcı olurken papatya ve zencefil gibi bitki çayları mideleri yatıştırmaya yardımcı olur.

Medline Plus Encylcopedia’ya göre, kızarmış, baharatlı, asidik ve narenciye gibi gıdalar reflüyü getirebilir ve karın ağrısı ve boğaz ağrısı gibi belirtileri hızlandırabilir. Alkol, kafein ve gazlı içecekler de ortak suçlu.