kendi örgende dikiş

Profesyonel bir saç örgüsü elde etmek pahalı olabilir. Pratikle, kendi evinizin konforunda kendi saç örgünüzde dikiş öğrenebilir ve masrafsız, stil, hacim ve uzunluğa sahip olursunuz. İster kalın, ince veya ince saçlarınız olsun, saç türüne uyacak bir örgü bulabilirsiniz.

Saç dokumanız doğal ve akıcı görünmelidir. Eşleşmeyen renkte bir örgüye benziyorsa, çok düz veya aşırı parlaksa, insanlar muhteşem saçlarınız değil, örgü hakkında yorum yapabilir. Mevcut saç renginize ve dokusuna uyan ipler ve bir saç örgüsü satın alın. Pratik yapmak mükemmelleştirir. Bir peruk veya bir arkadaşınız üzerinde pürüzsüz düz örgüleri topaklar veya darbeler olmadan örgü yapana kadar uygulayın. Sonra kendi örgende dikmeye hazırsınız.

Kendi dokusuna diktiğinizde, başınızın önünden başlayıp arkaya doğru ilerleyerek doğal saçlarınızı 4 ila 5 inç uzunluğunda mısır gevreği haline getirme becerisine sahip olmanız gerekir. Ağır dokuma ipliklerinizle doğal saçınıza uyacak şekilde dokuma saçlarını örgülerin son kısmına, tığ işi kancasına benzeyen kavisli bir iğne ile dairesel hareketlerle dikin. Örgü parçasının ilk kısmını mısırın son kısmıyla örtüştürecek şekilde örgüyü doğal saçınıza karıştırırsınız.

Kendi dokusuna diktiğinizde, sağlıklı bir saç derisini korumanız önemlidir. Örgü ağırlığınız, saç köklerinizde ve kafa derinizde kaba olabilir; erken baldışa neden olma derecesine. Sağlıklı bir kafa derisini korumak için, kuru bölgelere yağ uygulayarak kafa derinizi nemlendirin. Örmeyin, haftada bir defadan fazla yıkanarak ve şartlandırılmadan kaçının. Saçınızı şampuanladığınızda, tarama sırasında saçınızı çekmemek için ürün bir nemlendirici ve detangler içermelidir. Üç dört ay sonra örgüyü çıkarın ve kafa derinizin nefes almasına izin verin.

Doğal saçlarınızı düzgün bir şekilde örttüyseniz, kendi örgünüze diktiğinizde tutkal eklemek zorunda kalmazsınız. Tutkal doğal olmayan hissetme ve saç foliküllerini tıkayabilir. Örgüler rahat olmalı, ancak çok sıkı olmamalı veya kafa derisi hasarı oluşabilir. Saç derinize 6 ila 8 ons saç rahatça taşıyabilir. Kusursuz bir bitiş için, parçanın etrafındaki uzatma teli ve saç çizgisi kendi kusursuz şekilde eşleşmelidir.