yeni başlayanlar için gümüşçülük

Yeni başlayanlar için gümüş işlemesi, mücevherin nasıl ölçülmesi, işaretlenmesi, kesilmesi, dosyalanması, lehimlenmesi ve bitirilmesi hakkında temel bir anlayış gerektirir. Düz gümüşten yapılmış temel bir halka, gümüşçülük sürecini öğrenen bireyler için mükemmel bir projedir. Gümüşü düz hatta çizgiyle kesmek yeni başlayanlar için en zorlu işlemlerden biridir. Temel bir yüzük yapmak, daha zorlu gümüşçülük projelerine girmek için gereken temel becerileri öğrenme fırsatı sağlar.

Gümüş sac, tel ve külçelerden satın alınabilir. Sayfalar 8 gauge’den 30 gauge’ye kadar mevcuttur. Daha küçük rakamlar kalın gümüşü gösterir. Gümüş kaplamanın gümüş kaplamanın gümüş kaplamasının en iyi göstergesi 20 gauge’dir. Gümüş tel, yuvarlak, kare, yarım yuvarlak ve damgalı çeşitlerden satın alınabilir. 10 ila 40 ölçüme kadar farklı ölçü ve genişlikler mevcuttur. Yine, sayı ne kadar küçükse, gümüş o kadar kalın olur. Genişlikler milimetre cinsinden satın alınır. Gümüş külçeler% 99.9 saf gümüşe kadar satın alınabilir. Döküm sürecinde gümüş külçeler kullanılır.

Bir başlama muhafazası için gerekli temel aletler, kuyumcu testeresi, testere bıçakları, mücevher dosyaları, kuyumcu pensesi, zımpara kağıdı, metrik cetvel, lehim (yumuşak, orta ve sert), asetilen meşalesi, meşale ipuçları (0, 00 ve 1 boyutları), forvet , cam kase, turşu (lehimden sonra oksidasyonu gidermek için kristaller oluşturan kristaller), halka mandrel, küçük mengene, tezgah fırçası, toz tencere, tezgah pimi, ham selüloz, makas, metal tutma yerleri, yumuşak bez, kuyumcu kelepçesi, akı, yangın ve bir ateş tuğlası, iyi havalandırılmış bir çalışma alanı ve kauçuk çimento gibi ısıya dayanıklı lehimleme yüzeyi. Bir dizi halka boyutlayıcı güzel fakat gerekli değildir.

Gümüş lehim üç ağırlıkta mevcuttur: yumuşak, orta ve sert. Farklı ağırlıklar, lehimin eritilmesi için gereken sıcaklığı belirtir. Yumuşak gümüş lehim en düşük erime noktasına sahiptir. Ara sıra, en yüksek erime noktasına sahip olan sert ile. Farklı gümüş lehim ağırlığı, bir projede birkaç kat gümüş lehimlenmesine izin verir. Başlamak gümüşçülük lehim için sadece bir dikiş ile başlamalı, böylece herhangi bir ağırlık lehim kullanılabilir. İlk önce sert lehim, daha sonra orta ve nihayetinde üç lehim gerektiren gümüş bir madde yaparken yumuşak kullanılacaktır.

Testere bıçakları 8/0, 6/0, 4/0, 2/0, 0, 1, 3, 5, 7 boyutlarında satılır. 8/0 en küçük boyut 7 olan en küktür. Yeni başlayanlar için iyi bir testere bıçağı 0 bıçak, ancak daha büyük bıçaklar kesim işlemi sırasında gümüşü daha fazla kaybedebilir. Testere bıçağı, dişler aşağı bakacak şekilde kuyumcu testeresine yerleştirilir. Bu, metalin kolay kesilmesini sağlar. Testere bıçağı, parça hala kuyumcu testeresinin uçları arasına sığacak kadar uzun olduğu sürece koparılmazsa atılmak zorunda değildir. Testerenin uçları ayarlanır. Yeni başlayanlar, testere bıçakları çok kolay kırıldığını bulacaklar. Bir kuyumcu testeresi kullanırken dikey kesmek önemlidir. Testere bıçağı aşağı hareketle çalışır ve bıçağı yeniden konumlandırırken metal kapmaz. Testere bıçağı her zaman metal parçaya dik açıyla yerleştirilmeli ve asla zorlanmamalı veya bükülmemelidir.

Bir halka yapmak için gerekli metal uzunluğu, bir halka boyutlandırma tablosuna bakılarak belirlenir. Bir kağıt halka kağıt üzerine çizilir ve daha sonra gümüş yüzeyine yapıştırılır. Yüzüğü kesmek için bir kuyumcu testeresi kullanılır. Kağıt kaldırılır ve kenarları pürüzsüz ve düz olacak şekilde açılır. Düz gümüş halka halka mandrelinin etrafına sarılır. Halkayı şekillendirmek için ham deri bir ahşap kullanılır. Halka kuyumcu kelepçesine sıkıştı. Akı ve lehim dikiş üzerine yerleştirilir. Halka lehim eriyene kadar ısıtılır. Tamamlanmış gümüş halka, yaklaşık 10 dakika boyunca turşu içine yerleştirilir, daha sonra çıkartılır ve suda durulanır. Zımparalanmış ve parlatılmış yüzey, daha sonra aşınmaya hazırdır.