kadınlarda mesane kanseri belirtileri ve semptomları

Kadınlarda mesane kanseri belirtileri ve bulguları genellikle gözden kaçar. Sonuç olarak, mesane kanseri erkeklerde daha sık görülürken, daha sıklıkla daha kademeli olarak, daha sıklıkla vücudun diğer bölgelerine yayılmış daha büyük tümörlerle teşhis konur. Bu mesane kanseri kadınlar için erkeklerden daha ölümcül hale getirir. Kafkasyalılar, bu tür kanser türlerinin neredeyse tüm diğer ırk gruplarından çok daha yüksek oranlarda bulunmasına karşın, diğer etnik kökenler bu ölümcül kanser belirtilerinin farkında olmalıdır.

Kadınlarda mesane kanseri belirtileri ve belirtileri arasında en çok göz ardı edilen şeylerden biri de idrardaki kanlardır. Bu belirti tek başına bir kadının mesane kanseri olduğuna otomatik olarak inanmak için bir neden değildir. Bununla birlikte, eTedicine Health’e göre, idrar içindeki kan, mesane kanseri de dahil olmak üzere, kadınlarda sık görülen birçok rahatsızlığın semptomu olabilir. Mesane enfeksiyonu varsa ve mesane rahatsızlığı olan bazı kadınlar idrar yolu enfeksiyonlarına eğilimli olsalar kadınlar sık ​​sık idrarda kan alırlar, mesela mesane alışkanlıkları zayıflarsa mesela mesaneyi seks sonrası boşaltmazlar, idrarlarını daha uzun tutarlar labiyali alana tavsiyede bulunmayın veya doğru şekilde temizlemeyin.

Kadınlarda mesane kanseri belirtileri ve semptomları özellikle endişe konusu olabilir, çünkü kadınlar hastalığa sıklıkla geç teşhis koyulur. En önemli belirtilerden biri idrar renginde değişikliklerdir. ETedicine Health’e göre idrar rengi, bir kişinin ne kadar su içtiğini ve ne sıklıkta idrarını ortadan kaldırdığına göre değişir. Bununla birlikte, idrarın kalınlığı ve renginde gözle görülür değişiklikler, özellikle alışılmadık derecede karanlık veya kırmızımsı renkte olması durumunda derhal bir doktora bildirilmelidir.

Kadınlarda mesane kanseri belirtileri ve bulguları yaygın olarak gözden kaçırıldığında, idrar yaparken yanma hissi yaratır. İdrardaki kan gibi, yalnız yanma hissi, mesane kanseri düşünmek için yeterli bir neden olmayabilir. Bununla birlikte, eTedicine Health belirttiği gibi, yaygın görülen bir belirtidir ve göz ardı edilmemelidir. Mesanenin normal tatilinde herhangi bir rahatsızlık hissi, basınç ya da yanma meydana gelmemelidir.

Mesane kanseri veya buna bağlı kolorektal kanser hikayesi olan bir kadın varsa mesane kanseri riskleri kadınlarda artabilir. Ek risk faktörleri kauçuk, deri işleme ve boya endüstrisinde yaygın olarak kullanılan kimyasal sabite maruz kalmayı içerir. Çin tıbbında kilo kaybı için kullanılan bitkisel ilaçlar (aristolochia frangchi) de eTedicine Health’e göre mesane kanseri için artmış bir risk oluşturabilir. Kızgın et ve hayvan yağlarında bir diğer risk faktörü diyet olabilir.

Kadınlarda mesane kanseri bulgularını ve semptomlarını bilmek hastalıkların tespiti ve tedavisine yol açabilir. Kansere yakalanan doktor genellikle bir ürologdur ve tedavi genellikle cerrahi müdahale, kemoterapi ve / veya radyasyon içerir. Cerrahi müdahaleler genellikle kemoterapiden sonra ve / veya radyasyon tedavileri tamamlandıktan sonra düşünülür. ETedicine Health’e göre, tedavinin yeni bir biçimi, kanserle savaşmak için vücudun doğal bağışıklık sisteminin tepkilerinden yararlanan biyolojik ve immünoterapiyi içeriyor.