liman sahibi maaşı

Dockmasters, esasen su trafiği yönlendiren ve marina ile halk arasında yazışma ve koordinasyon gibi idari görevleri yerine getiren ulaşım denetçileri ve marina elçileri olarak çalışır. Konum değişkenleri, rıhtım müdürlerinin ortalama maaşını zorlaştırıyor olsa da – büyük ölçüde değişen bir rakam – birinci elden yapılan raporlar ve maaş anketleri makul kazanç beklentilerinin net bir resmini çekmekte yardımcı olur.

2011 Dry Dock Konferansı’nda yapılan bir araştırmanın sonuçlarına dayanarak, DM Danışmanlık’taki kuru rıhtım uzmanları, rıhtım müdürünün ortalama yıllık maaşını 78.000 $ olarak hesapladı. 2009’da İşgücü İstatistikleri Bürosu tarafından yayımlanan raporlar, bu sayıya destek veriyor ve bu da medeni saatlik ücretin 38.22 doları bulan nakliye müdürleri gibi taşımacılık yöneticileri için ortalama 79.490 dolarlık ücret olduğunu gösteriyor.

DM Consulting, 2011 yılında dockmasterlar için geniş bir maaş aralığı bildirerek, yıllık kazançlarını 36.000 ila 100.000 $ arasında tahmin etti. Konum, liman görevlisinin maaşının belirlenmesinde büyük rol oynamaktadır. Örneğin, Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü üyesi Salary Expert’in 2011 raporları Atlanta, Gürcistan’da yıllık ortalama kazanç 46.513 $ olduğunu belirtti. Buna karşılık, daha metropol New York City’de çalışan limançılar, aynı verilere göre 65.963 $ ‘lık yıllık maaşlar kazandılar. Orta aralıkta, Miami’de dockmasterlar 56.214 dolar kazandı.

Dükkan almayı denemeye başlamadan önce, liman işletmecileri istihdam için belirli şartları yerine getirmelidirler. Çoğu dockmaster, bir lisans veya postbaccalaureate sertifikası sahibidir. Dockmaster’ların eleştirel düşünme, koordinasyon, zaman yönetimi ve sistem değerlendirmesi gibi becerilere ihtiyacı vardır. İşverenler büro görevlilerini büro becerilerini, halkla ilişkiler deneyimini ve denizcilik deneyimini tercih ederler.

Dock yöneticileri için olan yararlar işverene göre değişir, ancak dockmasterlar genelde benzer iş ikramiyelerine sahiptir. Ortak yararlar arasında, diş ve görme sigortası gibi sağlık planları yer almaktadır. Dockmasterlar genelde kamu çalışanları için tasarlanmış 401 (k) ya da emeklilik sistemleri gibi emeklilik planlarına katılırlar. Bazı durumlarda, liman işletmecileri konut ve ulaşım veya ulaşım fişleri alır.