basit ekipman kiralama sözleşmesi

Hemen hemen her küçük işletme bir kiralık bölüm oluşturabilir ve elektrikli el aletlerinden halı temizleyicilerine bilgisayar ağı modemlerine kadar çeşitli ekipman sağlayabilir. Küçük bir bölüm bile, rekabet üstünlüğünüzü artırmanın ve ek gelir elde etmenin iyi bir yolu olabilir. Kiralayan olarak, yalnızca ekipman satın alıp bakımından değil, aynı zamanda her bir müşterinin kiralık sözleşmeyi imzalamasını sağlamaya çalışarak işinizi korumaktan sorumlu değilsiniz.

Basit bir ekipman kiralama sözleşmesi, çoğunlukla kısa vadeli bir sözleşme oluşturan koşul ve koşulları açıklığa kavuşturmaktadır. Bu anlaşma, ekipman türünü, kiralama süresinin süresini ve ödeme tutarını tanımlar. Ayrıca, ekipmanın kullanılması, depolanması ve iadesi ile ilgili özel talimatlar da bulunmaktadır. Bir kez imzalandıktan sonra, sözleşme geçerli bir sözleşme haline gelir; bu nedenle, kiracıya ekipmanı imzalamadan teslim etmeden veya vermeden önce herhangi bir soru veya endişeyi gidermeyi unutmayın.

Küçük işletmeler, bir ekipman kiralama sözleşmesi oluşturmak için birden fazla seçeneğe sahiptir. Bir avukatla çalışabilir ve bir özel sözleşme oluşturabilir veya İnternet’te bulduğunuz örnek bir sözleşmeyi veya şablonu değiştirebilir ve daha sonra bir avukatla inceleyebilirsiniz. Örnekler ve özelleştirilebilir şablonlar, RocketLawyer.com, LawDepot.com ve FindForms.com gibi web sitelerinden edinilebilir.

Şartlar ve koşullar, her iki tarafın ekipmanı ilgilendirdiği hak ve yükümlülüklerdir. Açık, iyi yazılmış maddeler, işinizi yanlış kullanım, zarar verme veya ekipmanı iade etmeme nedeniyle oluşan yaralanmalardan doğabilecek sorumluluk veya maddi kayıplardan korumak için hayati önem taşımaktadır. Basit bir sözleşmeyle birlikte, çoğu şart ve koşul, müzakere edilen şartlar yerine şirketinizin kiralama politikasına dayalı olan standart kapsayıcı malzemelerdir. Örneğin, çoğu kiralama poliçesinde standart kiralama süresi, ücretler ve güvenlik depozitosu ücretleri bulunur.

Elektrikli el aletleri ve makineler için kiralama sözleşmeleri, garanti ve beyanlar bölümünü içermelidir. Bu bölümde, ekipmanın durumu hakkında bazı vaatlerde bulunuruz. Bu sözler, müşteri incindiyse ve yaralanmaların arızalı veya hasar gören ekipmanlardan kaynaklandığını iddia ediyorsa, işletmenizin sorumluluğunu korumaya hizmet eder. Örneğin, ekipmanın iyi durumda ve teslimat amacına uygun olacağını belirtin. Bazı anlaşmalar arasında hiçbir değişiklik, risk varsayımı ve olası yasal işlemlerden korumayı artıran daha fazla sorumluluk maddesi de bulunmaktadır.