özel cerrahın maaşı

Amerika Birleşik Devletleri İşgücü İstatistikleri Bürosuna göre uzmanlaşmış doktorlar birinci basamak sağlık hizmeti alan doktorlardan ortalama 153.000 dolar daha fazla ücret almaktadırlar. Belli bir cerrahi uzmanlık alanına giren cerrahlar genelde 5 yıllık genel cerrahi rezidans programını tamamlar ve ardından arzu edilen uzmanlık dalında bir burs alırlar.

Salary.com’a göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kalp-damar cerrahları yılda 401.357 dolarlık bir ortalama maaş kazanıyor. Kardiyotoras cerrahları cerrahi olarak kalp, akciğer, göğüs boşluğu ve büyük kan damarlarındaki sorunları tedavi etmektedir.

Salary.com’a göre, Birleşik Devletler’deki sinir cerrahları ortalama 541.000 dolar maaş kazanıyor. En tecrübeli beyin cerrahları 936.000 $ kazanabilir ve onu en çok ücret alan cerrahi uzmanlık dallarından biri haline getirebilirler. Beyin cerrahları, başka herhangi bir doktora göre 14 yıldan fazla eğitim gerektirir.

Salary.com’a göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki rekonstrüktif plastik cerrahlar yıllık ortalama 321.017 dolar maaş kazanıyor. Rekonstrüktif plastik cerrahlar travma ve gelişimsel sorunlardan anormal vücut yapıları olan hastalarda ameliyat gerçekleştirirler.

Salary.com’a göre, Amerika’daki pedodontik cerrahlar için ortalama maaş 355.838 dolar. Çocuk cerrahları, çocukların ve yenidoğan bebeklerinin cerrahi tedavisinde uzmanlaşmıştır. Çoğu prematüre bebeğin pediatrik cerrah tarafından düzeltilmesi gereken kalp kusurları var.

Salary.com’a göre, Birleşik Devletlerde ortopedi cerrahları için ortalama maaş 409405 dolar. Ortopedik cerrahlar kırık kemikleri ve yırtılmış tendonlar gibi konularda uzmanlaşmıştır. Buna ek olarak, ortak bir değişime ihtiyaç duyan hastalar da bir ortopedik cerrahın yetkisine girer.

Salary.com’a göre, Birleşik Devletler’deki kolorektal cerrahların ortalama maaşı 291.000 dolardır. Kolorektal cerrahlar çoğu zaman genel cerrahlardır ve maaşları çoğu zaman gerçekleştirdikleri ameliyat sayısıyla ilişkilidir, Öğrenci Doktor Şebekesine göre.

CNN Money’e göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki maksillofasiyal cerrahlar için ortalama maaş 211.766 $ ‘dır. Çene-yüz cerrahları başın çene, ağız, boyun ve ilgili bölgelerinde ameliyat gerçekleştirirler.

Öğrenci Doktorları Ağına göre, damar cerrahları Amerika Birleşik Devletleri’nde ortalama 329.000 dolar kazanıyor. Bir vasküler cerrahın görevi, vücutta bulunan engellenmiş ve hasar görmüş arterleri ve damarları onarmayı gerektirir. Vasküler cerrahların tedavi ettiği sık görülen durumlar koroner kalp hastalığı ve aterosklerozdur. Her ikisi de hayatı tehdit eden ve kalp krizine yol açabilir.