bir pacemaker satış temsilcisi maaşı

Bir kalp pilini aldığınızda, ekipmanı doğrudan üreticiden satın almazsınız. Bunun yerine, hastane pacemaker’i dayanıklı tıbbi malzeme satıcısı alıyor. Bu alandaki işçiler, büyük talebe sahip ve benzer eğitim gereksinimlerine sahip olan diğer pozisyonlardan çok daha yüksek maaş kazanma ihtimaline sahip pahalı ürünleri satmaktadır.

Kalp pili üreten kişiler Teknik ve Bilimsel Ürün Satış Temsilcilerinin İşgücü İstatistikleri Bürosunda (BLS) bulunur. BLS raporlarına göre, bu kategorideki işçiler için 2010 ortalama ücreti 73.710 $ idi. Bu meslekteki insanların% 50’si, 51.290 $ ile 104.820 $ arasında yaptı.

Diğer mesleki satış elemanları gibi, bir kalp pili satıcısı da gelirlerinin çoğunu komisyon şeklinde kazanır. Eğer iyi satış yaparsa yüksek maaş kazanır. Zayıf satarsa, çok az kazanır – ve bazı durumlarda hiç para olmaz.

Kalp pili gibi yüksek kalemleri satmak, bir başka potansiyel müşteriye yaklaşırken ve satış yaparken, bir ayda çok yüksek kazançlar elde etmeniz, daha sonra aylar ya da daha fazla satış yapmanız anlamına gelir. Bu alana giren bir kişinin, bir sonraki büyük masraf gününü geçirmek için bir aydan fazla para kazanmak için mali disipline sahip olması gerekir.

BLS’nin özellikle pacemaker satışları için iş görünüm istatistiği bulunmamakla birlikte, tıbbi ekipman satanların talebi ile yakından ilişkili bir endüstri olan tıbbi ekipmanın imalatı ve onarımı için istatistik tutmaktadır. BLS, 2008 ve 2018 arasında bu endüstrideki işlerin% 27 oranında büyümesini bekliyor – ABD işlerinin tamamı için beklenen oranın üç katından fazla. Hata için sağlıklı bir farkla bile, muhtemelen pacemaker satış görevlilerine olan talep yakın gelecekte açık kalacak.