lenfomanın belirtileri ve semptomları

Kanser, hücrelerin anormal büyümesi ile karakterize ciddi bir tıbbi durumdur. Lenfoma, lenf nodlarını etkileyen belirli bir kanser türüdür. Lenfoma, diğer birçok kanser gibi, erken yakalanırsa yüksek bir iyileşme oranına sahiptir. Bu nedenle belirtilerden ve belirtilerden haberdar olmak ve kansere yakalanma olasılığı varsa doktorunuza danışmak önemlidir. Kulak yoluyla bir lenfoma belirtileri ve belirtileri birkaç küçük istisna dışında diğer lenfoma biçimleriyle aynıdır.

Lenfomayla birlikte şişlik, lenf düğümleri, yüz, boyun, kollar, bacaklar veya midelerin herhangi birinde oluşabilir. Kulakta bir lenfoma olduğunda, bu şişme muhtemelen yüz bölgesinde ortaya çıkar, ancak bu bölgelerden herhangi birinde ortaya çıkabilir.

Kulakta lenfoma olan insanlar midede ağrı, kemiklerde ve yüz sinirlerinde, alkol ve baş ağrısı sonrası ağrı yaşayabilir.

Antibiyotiklere dirençli tekrarlayan kulak enfeksiyonları, vücudun enfeksiyonla mücadele kabiliyetini etkilediğinden, kulakta lenfoma belirtisi olabilir.

Diğer semptomlar kaşıntı, kilo kaybı, dışkıda kan ya da kusma, açıklanamayan hırıltılı solunum veya nefes darlığı, idrar yapma zorluğu, tükenme, ateş, nöbetler ve gece terlemesi sayılabilir.

Bu belirtilerden herhangi birine sahipseniz derhal doktorunuza baflvurun. Daha önceki kanser teşhisi konursa, tedavi edilebilirliği artar.