novedex’in yan etkileri

Novedex, testosteron düzeylerini artırdığını iddia eden bir tezgah üstü (OTC) diyet takviyesidir. Vücudun östrojen asimilasyonunu ve emilimini önleyen anti-aromataz inhibe edici bileşiklerden oluşur. Östrojen, yapı kas kütlesi giderek testosteronun doğal düşmanıdır ve östrojen baskılanması, testosteron seviyelerinin beklenmedik şekilde yükselmesine izin verir. Birçok OTC takviyesinde olduğu gibi Novedex’in faydaları, kullanıcıları ve üreticileri tarafından çılgınca abartılmış olabilir. Novedex, FDA (Gıda ve İlaç İdaresi) tarafından denetlenmemektedir ve doktor tarafından verilen testosteron güçlendiricilerle karıştırılmamalıdır.

Novedex, şişe başına 60 kapsül içeren 60 mg kapsüllerde bulunur. Normal doz, günde iki kez alınan bir veya iki kapsültir.

Novedex’in, birkaç hafta boyunca günlük olarak alınması ve daha sonra uzunca bir süre tamamen durdurulması anlamında, döngüsel olması gerekiyor. Bunun nedeni vücudun tepkisini en üst düzeye çıkarmanın yanı sıra, gelişebilecek olumsuz yan etkileri de önlemeye çalışmaktır.

Novedex gerçek testosteron içermez ve gerçek hormon takviyesinin daha acil etkileri fark edilmeyecektir. Bununla birlikte, mide rahatsızlığı, libido artmış veya azalmış ve huzursuzluk gibi bazı yan etkiler vardır. Fazla gaz da bildirildi, bu bazen küçük bir yemekle kapsülleri alarak telafi edilebilir.

Novedex bir testosteron güçlendirici ve diğer testosteron arttırıcılarda olduğu gibi prostat bezinin büyümesi meydana gelebilir. Buna ek olarak, karaciğer sorunlarıyla önceden var olan herhangi biri, bu ürünü doktorunuzu görmeden kullanmamalıdır. Ayrıca, yüksek tansiyonlu veya herhangi bir kalp rahatsızlığı olan herkes, doktora danışana kadar bu ürünü kullanmaktan kaçınmalıdır.

Novedex’in bazı kullanıcıları tarafından etkili olduğu iddia edildi. Regülasyonsuz bir OTC takviyesidir, gerçi duraklamanız gerekir. Testosteron gelişimi hakkında ciddi iseniz, önce temel testosteron seviyesini elde etmek için bir kan testi yaptırmanız ve sonra bir doktor yardımıyla sizin için en iyi olana karar vermeniz gerekir.