Ringworm’u bandajlamalısın

Böcek virüsü, Medline Plus’a göre fungal cilt enfeksiyonudur. Enfeksiyon, kafa derisi, kasık bölgesi ve ayakları da dahil olmak üzere vücudun neredeyse herhangi bir yerinde olabilir. Bulaştırıcı maddelerdir ve cilt-cilt ile temas ettirilerek veya havlu gibi kirlenmiş maddelerle yayılabilir. Virüs, hayvanlardan insanlara da aktarılabilir. Ringworm’unuz varsa, onu başkasına geçirme riskini azaltmak için bandajla örtmemeniz konusunda merak edebilirsiniz.

Columbus, Ohio’daki Ulusal Çocuk Hastanesi bandaj uygulamalarına karşı tavsiyelerde bulunur. Enfeksiyon, açık bırakıldığında iyileşir. Ancak, insanların, bulaşmış bölgeyle veya bulaşmış bölgeye dokunan herhangi bir şeyle temas etmesini önlemek için özen gösterin. İyileşmenin iki ila dört hafta ve muhtemelen daha uzun sürebilir.

Anti-fungal kremler birçok zil kurdu vakti temizleyebilir. Lotrimin, Mikatin ve Tinactin gibi topikal ilaçlar tezgahta bulunur; anti-mantar kremi uygulamadan önce enfeksiyon yerini yıkayıp kurutun. Alan temizlendikten sonra günde iki defa ilaç ince bir tabaka uygulayın. İki hafta veya daha uzun süreler için başvurmaya devam edin. Mayo Clinic, yüzük dört haftadan sonra düzelmezse doktorunuzla görüşmenizi önerir.

Enfeksiyonu açık bırakıp anti-fungal krem ​​ile tedavi edilmezse, doktorunuz oral bir ilaç reçete edebilir. Bu ilaçlar arasında Sporanox, Lamisil ve Diflucan bulunur. Asit reflüsü veya kan pıhtılaşması için ilaç kullanıyorsanız, bu ilaçlardan herhangi birini almayın.

Beyaz köpeğin önlenmesi zor olsa da, gelecekteki enfeksiyon olasılığını azaltabilirsiniz, Mayo Clinic’e göre. Ellerinizi sık sık yıkayın ve havlu gibi öğeleri paylaşmayın. Uzun süre beyaz elbiseler giymekten kaçının; zambak yaşamak için nemli koşullar yaratabilirsiniz. Ayrıca, saç kök kurusu olabilecek saç dökülmelerine sahip olan hayvanlardan uzak durun.