tütsülenmiş hindi pişirme süreleri

Birçok kişi sigarayı türkiye’nin türkiye yemeklerinin tadını çıkarmanın lezzetli bir yol olduğunu bulmuştur. Bir türkiyenin sigara içerken sigara içmenin anahtarı, tüm pişirme süresi boyunca sigara içenlerinin sıcaklığını 225 ila 300 derece F tutmaktır. USDA’nın Gıda Güvenliği ve Muayene Servisine göre, doldurma, bakteri gelişimini durdurmak için yeterince yüksek bir sıcaklığa sahip olmayabileceği için, tütsülenmiş bir hindi hiç doldurulmamalıdır.

Sigara içenlerin sıvı tencerelerini su ile doldurun. Tencereniz elektrikli veya gazlı olmadıkça sigara içeninizin ikinci tenceresine odun kömürü veya odun briketleri doldurun. Sigara içmek için türkiyede yemek pişirmek ve dumanı duman etmek için hem sıcak duman hem de nem gerekir. Odun kömürü veya odun cipsini yakmalı veya ısı kaynağını açınız ve kapağı sigara içicisine yerleştiriniz. İç sıcaklık 225 dereceye ulaştığında türkiyede sigara içmeye hazırsınız demektir. Gerekli sıcaklığı korumak için her saat sigara içen kömürü ilave etmeye devam edin.

Füme hindiler yemek öncesi çok az miktarda baharat isterler. Duman birincil tadı eklediğinden, kanatlı baharat veya tuz ve biberle az miktarda ihtiyaç duyulacaktır. Pound başına en fazla 20-30 dakika sigara içmeyi planlayın. Hindiğinizin ağırlığı 20 liraysa, tamamen pişirilmesi 5 ila 6 saat sürecektir. En düşük pişirme süresinden sonra eti termometre ile türkiye’yi kontrol edin. Türkiye, kalça ve göğsün en kalın kısmında 165 derece F’lik bir iç sıcaklığa erişmeli ve yemek yemenin güvenli olduğu düşünülmelidir. Türkiye’yi kontrol etmeye gelene kadar sigara içicisini kapalı tutun.

Asla her türlü eti içmek için çam gibi yumuşak ağaçları kullanmayın. Yumuşak ağaçlar terebentin ve yiyecek kaplayacak olan siyah bir reçine üretirler. Sigara içeninizin bir termostat okuması yoksa, güvenli pişirme sıcaklıklarına sahip olduğunuzdan emin olmak için fırın termometresini kullanın. Füme hindiye ek lezzet katmak için elma veya armut gibi şarap veya meyve suları kullanabilirsiniz. Rüzgar, sigara içenlerde bir sıcaklık düşüşüne neden olabileceğinden, sigara içicisini rüzgârlı bölgelerden uzak tutun.