ihtiyati hayat sigortası acentesinin maaşı

Hayat sigortası komisyona dayalı her tür kariyer gibidir. İyi iş ahlakına sahipseniz ve büyük miktarda finansal ürünler satıyorsanız, önemli miktarda tazminat ödeyeceksiniz. Kariyerinizin ilk yılında, şirket, komisyon kazanmaya başlayınca azaltan bir ücret maaşı sunabilir. Ondan sonra, tazminatınız komisyon miktarı veya kazandığınız ücretlerden kaynaklanır.

Prudential, diğer birçok şirket gibi, yeni bir çalışanın komisyonlardan herhangi bir gelir almadan atlamak için birkaç çemberine sahip olduğunu fark eder. Birincisi lisanslama. Eğer bir sigorta lisansınız ve / veya menkul kıymet lisansınız yoksa, Prudential tarafından sunulan ürünleri satamazsınız. Ikincisi zamanınki. Potansiyel görünmesi, satış yapılması, yayınlanan bir politika alması ve tazminat alması zaman alır. Bu sorunları çözmek için şirket, komisyon tahakkukunda bir ücret maaşı aldığınız 26 haftalık bir eğitim dönemi sunuyor.

Satışa sunabileceğiniz Prudential ürünlerinin türü, sahip olduğunuz lisans türlerine göre değişir. Oturduğunuz ilk lisans normal olarak yaşam ve sağlık lisansıdır. Bu, sağlık sigortası, hayat sigortası, sabit emeklilik ve engellilik sigortası gibi ürünleri satmanızı sağlar. Yeni değişken ürünler ve yatırım fonları, bunları satmak isterseniz Series 6 NASD lisansı gerektirir. Prudential, acentelerinin lisansını almasını ister. Bir dizi 6 için tüm ürünleri kapsayan bir seri 7 lisansını değiştirebilirsiniz. Bazı eyaletlerde bir dizi 63 gereklidir.

Eğitim döneminizi bitirdikten sonra, paranızı iki yolla, komisyonlar ve yenilemelerle kazanacaksınız. Sattığınız her üründe bir komisyon alırsınız, ancak sigorta ürünlerinde yenileme veya yıllık sigortaya yeni yatırımlar alırsınız. Yenileme, müşterinin ödediği yıllık primin küçük bir yüzdesi ve normalde son 10 yıldır. Yatırım fonu satarsanız, yönettiğiniz müşteri yatırımlarının yüzde bir kısmına dayanan 12B-1 ücretlerinin bir kısmını alırsınız.

Müşterileri geliştirirken, yeni müşterileri bulmak için yönlendirmeleri de isteyeceksiniz. Altı ayda bir yılda bir, ihtiyaçların değişip değişmediğini görmek için müşteriyle görüşeceksiniz. Bu toplantılarda, daha fazla sigorta veya yatırıma ihtiyaç duyabilirsiniz. Yenilemeler, 12B-1 ödemeleri ve yeni komisyonlar, ilk yılın ardından yıllık gelirinizi oluşturur. Ne kadar çok satarsanız, gelir seviyesinin üst ucunda sınır tanımazsınız.

Yaşam ürünleri komisyonu, ürün türüne göre değişir. Komisyon ölçeğinin üst sınırı, birinci sınıf priminin yüzde 50’si veya daha yüksek bir yüzdesi olan bütün hayat ürünleridir. Dönem ömrü ürünleri de değişir. Sanayi çapında, bazı komisyon ölçekleri yüzde 9 gibi düşük veya yüzde 45 gibi yüksek. Yatırım fonu satarsanız, fona ve paylaşım sınıfına göre değişen yükün bir yüzdesini alırsınız.