küçük bir kampçı için raf fikirleri

Bazı insanlar seyahat eden bir yaşam tarzı seçerler ve römork ve kampçılarda tam zamanlı olarak yaşıyorlar. Diğerleri, kampçı yaşamını yarı zamanlı bir yaşam tarzı olarak seçiyorlar, kış boyunca sıcak iklimlerde kampçıları kullanıyorlar ya da yaz aylarında bir kampçı ülkeyi dolaşıyorlar. Bu insanlar için, depolama alanı bir prim. Bir kampçıya raf eklemek zor olabilir, ancak bazen de gereklidir. Bir kampa geçici veya kalıcı raf alanı eklemek için bu fikirleri izleyin.

Kampçılar büyük miktarda ilave alana sahip olacak şekilde tasarlanmamıştır. Fazla boşluğa ihtiyaç duyduğunuzda, erişilmesi güç veya zor görünen alanlara bakın. Köşeleri, eşyaların alt kısımlarını ve sırtlarını, kampın duvarlarını ve tavanı arayın. Duvarların ve mobilyaların bir rafın ağırlığını destekleyebildiğinden ve kullanım sırasında çökmeyeceğinden emin olun.

Bir kamp kirası yapıyorsanız ve uzun vadeli değişiklikler yapamıyorsanız, geçici raflar bir çözümdür. Gece maddeleri veya diğer hafif ev eşyaları için depolama alanı eklemek için tavandan ağ ağları yapıştırmak veya üst ranzanın altına güçlü mıknatıslar veya emici kaplar kullanın. Bu geçici raflar olağanüstü dayanıklı değildir, ancak ekstra alan elde etmek için basit bir yol sağlarlar. Mobilya deliklerine neden olabilecek her türlü eşyayı takmadan önce daima kiralık firmaya danışın.

Oyun, el işleri ve pişirme için sağlam bir yer sağlamak için kalıcı açılır veya çekyat rafları oluşturun. Bir yatağın ya da bir masanın altından sıyrılan bir raf, bir oturma alanı, oyun alanı ya da bir zanaat alanı sağlayabilir. Bir Z şeklinde katlanan ve bir tarafta menteşelerle, diğerinde bir kanca ile tavanına tutturulan bir raf, çamaşırları asmak, tencere asmak veya çocukların kurutma sanatını yapmak için bir yer yaratmak için aşağı inebilir. Kullanılmadığı zaman katlanmış ve duvara bağlanmış bir raf, geçici bir masa veya çalışma alanı sağlayabilir.

Sürücü koltuğunun arkasına bir raf koyun, böylece çocuklar aşağı doğru çekip üstüne çizebilir. Düşünmek için başka bir yer, lavabonun altında bir raftır. İçinde, altında ya da arkasında kullanılmayan alan olabilecek herhangi bir yer bir raf takma fırsatıdır. Rafı tutan öğenin aslında onu tutabileceğinden ve rafın sıhhi tesisat gibi önemli ekipmana erişimi engellemediğinden emin olun.