nikile ait yan etkiler

NyQuil soğuk ve grip ilaçları Vicks tarafından üretilmektedir. NyQuil’deki bileşenler güçlü olabilir ve Amerika Birleşik Devletleri’nde ürünün satın alınması genellikle istismar potansiyelini azaltmak için izlenir. Herhangi bir ilaçta olduğu gibi, kullanıcı da potansiyel yan etkileri bilmesi gerekir.

NyQuil, sıvı veya kapsül olarak satılan popüler bir tezgah üstü soğuk ve grip tıbbıdır. Temel formülasyon semptomatik rahatlama sağlamak için tasarlanmıştır, böylece insanlar daha iyi hale geldikçe günlük faaliyetlerle devam edebilir. Soğuk algınlığı ve grip virüslerine neden olur. Genel soğuk algınlığı için teşhis testi bulunmamakla birlikte influenza testleri influenza virüsünü tespit edebilir. Her iki enfeksiyon tipinin belirtileri benzerdir: ateş, titreme, baş ağrısı, vücut ağrıları ve genel keyifsizlik. Bazen enfeksiyon, sinüs veya bronşial alanda bir enflamasyon olan tıkanıklığa neden olur. NyQuil’deki maddeler semptomları ele alır, ancak enfeksiyonun sebebini değil.

NyQuil aktif maddeleri asetominofen, dekstrometorfan, doksilamin ve psödoefedrin içerir. Asetominofen, ağrıyı hafifletmek ve ateşi azaltmak için bir analjeziktir. Dextromethorphan öksürmeyi önlemek için kullanılır ve ağrıyı azaltmada hafif bir etkiye sahiptir. Doksilamin süksinat, alerjik reaksiyonları azaltan ve uyuşukluğa neden olan bir antihistaminik ilaçtır. Hidroklorür ve sülfat formlarındaki pseudoedphedrine, normalde bir antihistamin ile kombine etkili bir burun tıkanıklığı giderme maddesidir.

Herhangi bir ilaçta olduğu gibi, aşırı doz kullanımı ciddi reaksiyonlara neden olabilir. NyQuil’in aktif içerikleri, özellikle alkolle kombine edildiğinde, istismar, karaciğer hasarı ve psikotik ataklar ile ilişkilendirilmiştir. Şiddetli reaksiyonlardan kaçınmak için dozaj önerileri uygulayın. Solunum problemleri ya da glokom olan insanlar ürünü almadan önce doktorları ile görüşün. NyQuil semptomatik rahatlama sağlar. Ancak, semptomlar devam ederse, tıbbi müdahale gereklidir. NyQuil, bir bileşim kombinasyonu içerdiğinden, reaksiyonlar, formülasyondaki herhangi bir ajan veya bir bileşim bileşimi ile üretilebilir. Bir reaksiyon meydana gelirse, NyQuil durdurulmalı ve bir sağlık uzmanına danışılmalıdır.

NyQuil ile bağlantılı ortak yan etkiler arasında diyare, kabızlık, uyuşukluk, baş dönmesi, mide bulantısı veya kusma, kaygı veya sinirlilik ve uykuda değişiklikler sayılabilir. Derhal tıbbi müdahale gerektiren ciddi yan etkiler, döküntü, ürtiker, kalp ritmindeki değişiklikler, baş dönmesi, nöbet ve varsanılar, görme ve sarılık değişiklikleri gibi allerjik reaksiyonları içerir.

Hafif reaksiyonlar genellikle, ilaç kesildiğinde durur, çünkü karaciğer aktif maddeleri temizler. Tıbbi dikkat, reaksiyonun nedenini belirlemeye ve belirtileri tedavi etmek için alternatifler sağlamaya yardımcı olacaktır. İç hasarı önlemek için şiddetli reaksiyonlara derhal muamele edilmelidir. Soğuk algınlığı ve grip belirtileri, enfeksiyon nedeniyle üretilen toksinlerin vücutlarını boşaltmak için bağışıklık sistemini ve sıvıları artırmak için takviyeleri ile zamanla bozunabilir.