okul projesi: ejderha nasıl yapılır

Bir ejder kuklası yapmak, bir okul projesi için mükemmel bir seçimdir çünkü Çin Yeni Yılında ve Asya’daki bütün kültürlerin temsilciliğini temsil eder. Çocukları Doğu kültür sembolleri hakkında eğitmek için kullanabilirsiniz. Batıda, ejderhalar efsanelerimizin ve efsanelerimizin kahramanlarının öldürmesi gereken açık bir kötü sembolüdür. Bununla birlikte, Ulusal Doğa Bilimleri Enstitüsünün web sitesine göre, “Çin ejderhaları, kraliyet taşıyan göksel varlıklar olarak saygı görüyor ve doğal dünyaya nüfuz veren ve kozmik düzeni yenileyen yenilenme güçleriyle yatırım yapıyorlar”.

Kağıt bardağınızın dışını kırmızı kâğıt kağıda sarın. Kauçuk çimento ile yerine yapıştırın.

Kırmızı kefeden iki küçük üçgeni kesin. Her üçgenin her iki tarafı yaklaşık bir inç uzunluğunda olmalıdır. Kırmızı bardağınızın altındaki üçgenleri saat 02.00 ve saat 10.00 arasında tutkal edin. Bu üçgenler ejderha kulakları gibi davranırlar.

Her mavi pom-pom’a bir plastik göz tutkal edin. Kupayı yatağın bardağının ağzı ve kulakları size bakacak şekilde yatay tutun. Pompomları, kulakların önüne, fincanın yanına tutkallayın. Bunlar ejderin gözleri.

Boru temizleyicisine iki inçlik bir alan ayırın, yarıya katlayın ve hafifçe bükün. Her iki uca bir zil ekleyin. Katlanmış orta, ejderhanın gözlerinin hemen arkasındaki boru temizleyicisini tutkal edin. Antenleri gibi davranacaktır.

Gözlerin paralelinde, kırmızı pom pomu fincanın dudaklarına tutturun. Bu ejderhanın burnu olacak.

Bardağın dudak diğer tarafında, burun altında hissettim kırmızı küçük bir üçgen tutkal. Bu ejderin dili olacak.

İki ayak uzunluğunda ve altı inç genişliğinde bir renkli sargı kağıdı şeridi kesin. Kağıdı yarıya kadar katlayın, böylece renkli kağıt şeridin üst ve alt bölümünde gösterilir. Yanları birbirine yapıştırın.

Bir ucunu fincanın altındaki ejderin kafasına tutkal edin. Bu ejderin kuyruğu olacak. Ejder kuyruğuna hareket illüzyonu vermek için, sargı kağıdı accordian tarzı şerit katlayın