ölmekte olan bir mesquite ağacının belirtileri ve belirtileri

Nihai hayatta kalan bitkilerden biri olarak düşünülen mesquite ağaçları, herhangi bir hava koşulunda gelişebilir. Çölde tipik olarak bulunurlar, ısı, kumlu toprak ve kuraklığı tolere eder. Onların hoşunuza gitmeyen tek şey aşırı su içmektir. Mesquite ağaç sahipleri, ağaçlar ölüme zor olsa da, genellikle uyurken ağaçları ölü ya da ölen gibi görürler. Bu ağaçlardan birinin öldüğünü söylemek kolay, çünkü farklı işaretler var.

Bir ağacın ölen ya da ölü mü olup olmadığını kontrol etmenin kesin bir yolu kabuğunu kontrol etmektir. Ağacın kabuğunda küçük, sığ kesim yapın ve kabuğun iç cildi bölümünü kontrol etmek için kesik açın. Kabuğun cilt kısmı yeşildir, ağaç canlıdır ve sağlıklıdır; ancak cilt kahverengiye dönerse, ağaç ölmektedir.

Ağacın uyku hali safhasında olup olmadığını kontrol etmek için ilkbaharın sonuna kadar bekleyin. Mesquite ağaçları yaprak döken olup, kışın yapraklarını kaybederler, daha sonra bahar aylarında yenilerini üretirler. Yeni yapraklar filizlendiğini ve ağaç da kremsi beyaz çiçekler ürettiğini gösteren işaretleri kontrol etmek için ağacın etrafında dolaşın. Mayıs sonlarına gelindiğinde, Mesquite ağacınız hala çıplaksa, muhtemelen ölüyor ya da zaten ölü.

Mesquite ağacınız ile ilgili sorunlar için düzenli aralıklarla kontrol edin. Mesquitelerinizi incelerken alarma maruz kalmayın, sapı havlamadan sapı akıyor görüyorsunuz – bu sağlıklı bir ağacın bir işaretidir. Bagaj bölme fark ederseniz, bu ağacın çok hızlı büyüyen ve ölmekte olduğunu gösteren bir işaret olabilir. Mesquite ağaçları 200 yıldan fazla yaşıyor, bu nedenle doğal nedenlerden ölen ağaçlar hakkında endişelenmeyin.

Meskit ağaçlar aşırı sulandırılmamalıdır, çünkü bu, bu tür ağacın erken öleceği şeylerden biridir. Aşırı sulama, normalden daha hızlı bir şekilde yetiştirmelerine neden olur ve aşırı büyük taç ve daha zayıf bir gövde oluşur. Mesquite’e daha az sık sık sulanması ve ağır bir budama yapılması, ağacın çok hızlı büyümesinden ayrılma eğilimi için bir özümdür. Mesquite ağaçlarına yaz aylarında her iki üç hafta bir derin sulama yapmak, Arizona Üniversitesinde Master Bahçıvan olan Rod McKusick’in önerisidir.