phentermine’in cinsel yan etkileri

Phentermine, on yıllardır reçete edilen bir kilo kaybı ilaçtır. 1990’lı yıllarda “Phen-Phen” (Pondemin ile birleştiğinde artık piyasada değil) olarak popüler oldu. Phentermine metabolizmayı, birisinin daha az yemek yemesine izin veren bir şekilde döndürür. Aynı zamanda vücudu “savaş veya uçuş” modunda hissettiren bir simfatomimetik ilaçtır. Phentermine ile dolduğunu hissetmen değil, daha fazla aç kaldınız gibi enerjiniz. Birçok kilo kaybı uyarıcı gibi, birkaç yan etkiye sahiptir – cinsel yan etkiler yalnızca bir olgu. Cinsel yan etkiler görürseniz Phentermine kullanmayı bırakabilirsiniz, ancak çoğu doktor ilacı kullanmaya devam edersek azalacaktır diyor.

Bazı erkekler ve kadınlar Phentermine kullanırken cinsel arzularının azaldığını bildirmektedir. Bunun, diyet haplarının sinir sistemi üzerindeki eğilimi olduğu düşünülmektedir. Vücut, kimyasal bir yolla savaşmaya ya da uçuşmaya hazırlandığından, vücudunuz dinlenirken veya dinlenirken bile iş yapmakla meşguldür. Ve gevşeme cinsel istek için çok önemlidir. Phentermine kullanan biri bunun yüzünden cinsel ilişkiye daha az ilgi duyduğunu görebilir. Yine de, kilo kaybı, birisinin daha önce hiç yaşamadığı bir seks için bir teşvik ve heyecan görevi görebilir. Uyuşturucu kilonuz üzerinde çalışsın ve ardından libido tekrar kontrol edin. Sorun devam ederse doktorunuzla konuşun.

Phentermine kullanan erkekler yan etki olarak erektil disfonksiyona maruz kalabilirler. Bu, ortakla birlikte bu işlev bozukluğunu yaşayan erkekler için de geçerlidir, bunun yanısıra çok yaygın sabah ereksiyonu da yapılmamaktadır. Erektil disfonksiyon herhangi bir şekilde arzuyla bağlantılı değildir, fizyolojiktir. ED’ye yardımcı olmak için birçok ilaç var, ancak ereksiyon ile ilgili sorun yaşıyorsanız reçeteyle yazan doktorunuzla konuşun. Phentermine almaya devam eden birçok erkek, birkaç hafta içinde normal olanlar için bir dönüş yaşar.

Panik yapma. Bazı erkekler, testislerin ve penislerin boyutlarının hafifçe azaldığını bildirmiştir. Yine, Phentermine’den yapay olarak yaratılan kavga veya uçuş içgüdüsü sebebin kaynağındadır. Bu tür küçük boyut redüksiyonu bazen insanları ilacın kullanımını bırakabilir. Bununla birlikte, geçici kabul edilir ve vücudunuz ilaca daha çok alıştığında her şey normal bir boyuta döner.

Rahatlamadan çok cinsel ruh ve performans için hiçbir şey daha iyi değildir. Fakat Phentermine de dahil olmak üzere kilo verme ilaçları, bir insanı biraz keskin, endişeli ve huysuz yapmaya eğilimlidir. Bu, Phentermine’in cinsel arzuyu ve cinsel sağlığı etkileyebileceği bir başka yol. Vücudunuz uyuşturucuyu ve ruh halini ayarlayabilir ve endişe azalabilir. Ancak kendinizi sürekli olarak ekşi bir halde bulursanız ve cinsel ilişkiye hiç ilgi duymuyorsanız, doktorunuza danışın.

Yine, kilo kaybı büyük bir ego artışı ve genellikle dışa açılma biçimindeki değişikliklerden dolayı enerji ve heyecan veriyor. Bu, benlik hissini arttırmaya ve belki de cinsel yönelimi artırmaya yardımcı olur. Başlangıçta Phentermine’den cinsel yan etkileriniz varsa, birkaç hafta içinde yok olup olmadıklarını görün. Sisteminizi temizlemeye yardımcı olması için sağlıklı yemek yiyin ve çok fazla su için. Ve egzersiz. Tam ve sağlıklı bir kilo verme programı, terledikçe reçeteli ilaçlardan toksinleri çıkarmanıza yardımcı olacak fiziksel egzersizi içerir. Yan etkiler azalmazsa veya gitmezse, doktorunuzdan başka bir tür zayıflama ilacı isteyin.