topu içermeyen spor

“Spor” kelimesi başınızı futbol, ​​basketbol, ​​beyzbol ve futbol görüntüleri ile doldurabilir. Ancak birçok zorlu ve rekabetçi spor top atma, yakalama veya tekmeleme gerektirmez. Birçok üst sporcu, mükemmellik elde etmeye, hedeflere ulaşmaya ve sporda sporculuğun ruhunu öğrenmeye çalışır; bu da, herhangi bir topu kullanmayı gerektirmez.

Saldırı dalışı ve platform dalışı büyük özveri, hassasiyet ve disiplin gerektirir. Atlama ya da yüzme havuzuna düşen, ördek, pike ya da düzen gibi farklı dalış pozisyonlarında yer alırlar. Döndürme, dönme ve takla vurma ile dalmak büyük akrobasi ve vücut kontrolü gerektirir. Dalış, popüler seyirci sporudur.

Jimnastik eski Yunanistan’a kadar uzanılabilir. Zeminde veya bir kiriş veya çubuk gibi bir alet üzerinde rutinler gerçekleştirirken, vücudunuz uzar, bükülür ve dengelerken büyük bir güç gerektiren yoğun bir spordur. Egzersizler titizlikle yürütülürken esneklik, zarafet ve çeviklik belirgindir.

Yol bisikleti sporu, döşeli sokaklarda hafif bisiklet yarışları, özellikle Avrupa’da popülerdir. Üç haftalık Tour de France yarış yarışmasının yedi kez kazanan Amerikalı Lance Armstrong, Amerikalılar için spora yeni bir soluk getirdi. Uzun yol yarışları sırasında vücudunuzu sürekli bisiklet sürüşünün zorluklarına hazırlamak için aralıklı eğitim gereklidir. Yol bisikleti yorucu bir kardiyovasküler egzersiz sağlar ve muhteşem manzara içerebilir.

Yokuş aşağı kayak, karlı bir dağın altına, uzun ince kayaklar ayağınıza takılıyken yerçekimi kullanmayı gerektirir. Hafif metal kutuplar, dağın manevrasına yardımcı olmak için ellerinizin her birinde tutulur. Zorluk, dağın ilerisindeki daha dik, daha hızlı, daha uzun ve zorlu yollara geçmektir. Rakipler baştan sona en hızlı zamanlarla geçmeye çalışıyorlar.

Yaya olarak yarış, eski Olimpiyat Oyunlarına kadar uzanıyor. Track, dünya çapında popülerliğe sahip ciddi bir rekabet sporudur. Oval bir parkurda, çimenli bir iç saha ile, birey olarak veya bir röle ekibinin parçası olarak yarış yapabilirsiniz. 100 metrelik kısa sprintlerden 10.000 metrelik uzun mesafelere kadar uzanan yarışlar var.