saten vs pamuklu saclar

Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı türde sayfa var. Renk seçimi yapılması gereken tek karar değil, kumaş seçimi renk seçiminden eşit veya daha önemlidir ve bazı insanlar saten veya pamuklu yapraklar arasından seçim yapamayacağını düşünürler. Her bir yaprak türü, hangi kumaş türünün sizin için uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olabilecek kendi avantaj ve dezavantajlarına sahiptir.

Saten ve pamuk tabakaları arasındaki farklardan biri de farklı mevsimlerde hissettikleri yol. Saten sentetik malzemelerden üretilir ve pamuktan daha fazla ısı tutar, bu da daha iyi bir kış kumaşı haline gelir. Pamuk doğaldır ve genellikle çok hafif ve havadar ve daha iyi bir yaz kumaşı haline gelmiştir. Bununla birlikte, soğutucu iklimlerde, saten, sıcak iklimlerde pamuğun yıl boyunca çalışabileceği gibi yıl boyunca çalışabilir.

Saten sayfaları genellikle pamondan daha pahalıdır. Bununla birlikte, Mısır pamuğu gibi bazı pahalı pamuk örgüleri de pahalı olabilir. Saten ipeksi hissi ekstra fiyat değer olup olmadığını, her bir alıcıya kalmıştır. Bununla birlikte, daha ucuz pamuk biçimleri sert ve rahatsız edici bir hisle karşı karşıya kalabilir ve bu da satın alınacak bir tabaka türüne karar vermeden önce dikkate alınmalıdır.

Saten genellikle asetat veya polyesterden yapılır. Bu materyallerin her ikisi de sentetik olup, kumaşın böyle ipeksi ve pürüzsüz bir his elde edebilmesidir. Pamuklu tabakalar pamuklu elyaftan yapılır, ancak bazen polyester ve pamuk karışımı veya pamuk ve bambu elyaf kullanılır. En iyi pamuklu yaprak yüzde 100 pamukludur. Polyester saten genellikle asetat satenden daha siliktir.

Pamuklu kağıtlara karşı saten ağırlığında tartılacak birkaç faktör vardır. Ağırlık tabaka seçiminde büyük rol oynamaktadır. Saten gibi daha hafif kumaşlar vücuda şekillendirir. Bu, tabakanın vücudun hemen hemen her hattı üzerine örtüleceği anlamına gelir. Bu gece daha fazla özgürlük isteyen bazı insanlar için rahatsızlık verebilir. Ağır pamuklu çarşaflar genellikle vücuda çakmaksızın çadırya benzer bir his üretir. Bununla birlikte, bazı pamuklu levhalar daha hafiftir.

Her iki çeşit de fayda vardır. Satenle yatmanın cildiniz ve saçlarınız için iyi olduğunu söyleyen eski bir eşin hikayesi var. Leke, kuruma veya tahriş olmuş cilt üzerinde serin ve cildin üzerinde kayganlaştığı için cildi rahatlatabilir. Öte yandan, pamuklu çarşaflar haplanmayacak, bu da engebeli, rahatsız edici bir uyku yüzeyi oluşturuyor. Pamuk ayrıca dayanıklı ve bakımı kolaydır.